PsychoBrainz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PsychoBrainz

Fuckin' with us you're fuckin with psychoz Gunshots and knifeholes, you know how the life goes...
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Што претставува Бог за вас?

Go down 
АвторПорака
Machor
Admin
Machor

Број на мислења : 139
Join date : 2008-01-16
Age : 27
Местолокација : Underground

Што претставува Бог за вас? Empty
ПишувањеПредмет: Што претставува Бог за вас?   Што претставува Бог за вас? Icon_minitimeЧет Јан 17, 2008 12:34 am

Што претставува Бог за вас?

Верувате ли во Бога?
Би сакал да слушнам различни мислења

btw. Јас го ебам многу... Shocked Laughing

_________________
URbaN SkilLZ - Machor [MC], NixaNK [MC]
www.myspace.com/urbanskillzma4ornixa
Вратете се на почетокот Go down
http://www.myspace.com/urbanskillzma4ornixa
alek
Admin
alek

Број на мислења : 43
Join date : 2008-01-16
Age : 26
Местолокација : Дома -.-

Што претставува Бог за вас? Empty
ПишувањеПредмет: Незнам...   Што претставува Бог за вас? Icon_minitimeЧет Јан 17, 2008 1:06 am

Незнам... Јас мислам дека ако имаше Бог животот ке беше барем малце посовршен Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://myspace.com/alek4ence
Keti

Keti

Број на мислења : 32
Join date : 2008-01-16
Age : 29

Што претставува Бог за вас? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што претставува Бог за вас?   Што претставува Бог за вас? Icon_minitimeПет Јан 18, 2008 2:39 am

јас вервам во Бог мн... а животот за да ни биди поубав треба ние да си го напрајме... и треба да бидиме задоволни и само на то шо ни подарил живот оти то е најмн. шо можел да напрај за нас... Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.ketibt.piczo.com
kumba
Moderator
Moderator
kumba

Број на мислења : 35
Join date : 2008-01-16
Age : 31

Што претставува Бог за вас? Empty
ПишувањеПредмет: Хахахахаххахаха   Што претставува Бог за вас? Icon_minitimeСаб Јан 19, 2008 5:18 pm

Епа вака.... Вервам дека има нешто шо не гледа, дали е Бог или нешто друго не знам, но знам дека помага ко ќе сака... А во Исус не вервам дека бил бог туку обичен чоек кој бил многу поитар и попаметен од тогашните луѓе и ги лажел и за што постојат многу теории кои го тврдат тоа... Дека немал неверојатна моќ туку тој користел биоенергија и медитирал што тогаш било чудо за тие луѓе, а денес е достапна за сите и секој можи да ја учи техниката на космичката енергија...
Вратете се на почетокот Go down
http://solzaismea.tk
Just*a*Girl

Just*a*Girl

Број на мислења : 8
Join date : 2008-01-21
Age : 27

Што претставува Бог за вас? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што претставува Бог за вас?   Што претставува Бог за вас? Icon_minitimeПон Јан 21, 2008 1:15 am

Вервам во Бога..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Што претставува Бог за вас? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што претставува Бог за вас?   Што претставува Бог за вас? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Што претставува Бог за вас?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
PsychoBrainz :: Наука :: Мистериии и религија-
Отиди до: